Messi a Barcelona. Vztah, který se zdál být věčný a nezničitelný, zřejmě skončí

Vypadá to, že po 19 letech a 33 získaných trofejích skončí spojení Barcelony a Messiho. Šestinásobný vítěz Zlatého míče podle všeho vymění Camp Nou za nový domov. Messi měl poslat vedení klubu fax, ve kterém tvrdí, že se již necítí jako hráč Barcelony a má v úmyslu dohrát svou hráčskou kariéru v jiném klubu.

Fenomén Messi

Argentinec přijel do Barcelony z Newell’s Old Boys jako 13letý kluk a po 19 letech kariéry zde vyhrál všechny možné klubové trofeje, včetně 10 ligových titulů a 4 vítězství v Lize mistrů. Za Barcelonu nastoupil Messi celkem do 731 zápasů, v nichž střelil 634 gólů, pro spoluhráče připravil 285 asistencí a nasbíral 75 žlutých karet.

Nikdo nepochyboval o Messiho loajalitě, v celé Evropě je jenom jediný věrnější hráč – Igor Akinfeev z CSKA Moskva. Ruský brankář je v týmu 17 let a 8 měsíců, přesně o rok déle než Lionel Messi.

33letý útočník je fenoménem po celém světě, v Barceloně získal ocenění jako čestný Katalánec. Messi je symbolem a ikonou Barcelony. Vypadalo to, že nikdy Barcelonu neopustí, ale po bouřlivé sezóně se zřejmě stane nemožné.

Embed from Getty Images

Velký odchod

Největší Messiho problémy spočívaly v tom, že nesouhlasil se současným vedením klubu a letošní mizerné výsledky Barcelony, kdy veřejná kritika šla především na jeho bedra. Barcelona nedokázala v letošním ročníku vyhrát žádnou trofej, což se stalo naposledy v sezoně 2007-08. Poslední Messiho zápas skončil vysokou prohrou 8:2 od Bayernu Mnichov.

Jako nejpravděpodobnější další destinace Messiho je podle spekulací Manchester City, který vede Pep Guardiola. V týmu působí argentinský útočník Sergio Agüero, který by pomohl s Messiho aklimatizací.

Problém je ale v Messiho smlouvě. Podle Barcelony může odejít jedině za podmínky, že se zaplatí výstupní klauzule v hodnotě 700 milionů eur. Katalánský klub podpořila svým prohlášením i La Liga. Messi je ale opačného názoru a je přesvědčený, že klauzule ztratila platnost skončením uplynulé sezóny. Je tak možné, že se bude o smlouvě rozhodovat až u soudu.

Embed from Getty Images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *