EURO 2020

Zdroj: UEFA.com

Mistrovství Evropy ve fotbale 2020, označované též jako UEFA Euro 2020, je připravované 16. Mistrovství Evropy ve fotbale. Hrát se bude ve dvanácti městech dvanácti různých evropských zemí v období od 11. června do 11. července 2021. EURO bylo původně plánované na rok 2020, ale bylo o rok odloženo kvůli pandemii koronaviru, která na jaře 2020 zasáhla Evropu i zbytek světa. I přes přeložení turnaje na rok 2021, zůstane jí původní název včetně letopočtu.

EURO 2020 – nejnovější zprávy

Kvalifikované týmy

Na Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 bylo kvalifikováno 24 týmů rozdělených do šesti skupin. Týmy na prvních dvou místech postupují do osmifinále, které doplní čtyři nejlépe umístěné týmy ze třetích míst.

Skupina A

ItálieŠvýcarsko
TureckoWales

Skupina B

BelgieDánsko
FinskoRusko

Skupina C

NizozemskoRakousko
Severní MakedonieUkrajina

Skupina D

AnglieČesko
ChorvatskoSkotsko

Skupina E

PolskoŠpanělsko
SlovenskoŠvédsko

Skupina F

FrancieMaďarsko
NěmeckoPortugalsko

Přehled stadionů

New Wembley Stadium
(Londýn, Anglie)
Kapacita: 90 000
Alianz Arena
(Mnichov, Německo)
Kapacita: 75 000
Stadio Olimpico
(Řím, Itálie)
Kapacita: 72 698
Olympijský stadion
(Baku, Ázerbájdžán)
Kapacita: 68 7000
Národní stadion
(Bukurešť, Rumunsko)
Kapacita: 55 600
Krestovskij stadion
(Petrohrad, Rusko)
Kapacita: 69 500
Puskás Aréna
(Budapešť, Maďarsko)
Kapacita: 68 000
Parken
(Kodaň, Dánsko)
Kapacita: 38 065
Hampden Park
(Glasgow, Skotsko)
Kapacita: 52 063
San Mamés
(Bilbao, Španělsko)
Kapacita: 53 332
Johan Cruyff Arena
(Amsterdam, Nizozemsko)
Kapacita: 56 000
Aviva Stadium
(Dublin, Irsko)
Kapacita: 51 700

EURO 2020 rozpis zápasů

SKUPINA A

11. června Turecko – Itálie (Řím)

12. června Wales – Švýcarsko (Baku)

16. června Turecko – Wales (Baku)

16. června Itálie – Švýcarsko (Řím)

20. června Švýcarsko – Turecko (Baku)

20. června Itálie – Wales (Řím)

SKUPINA B

12. června Dánsko – Finsko (Kodaň)

12. června Belgie – Rusko (Petrohrad)

16. června Finsko – Rusko (Petrohrad)

17. června Dánsko – Belgie (Kodaň)

21. června Rusko – Dánsko (Kodaň)

21. června Finsko – Belgie (Petrohrad)

SKUPINA C

13. června Nizozemsko – Ukrajina (Amsterdam)

13. června Rakousko – Severní Makedonie (Bukurešť)

17. června Nizozemsko – Rakousko (Amsterdam)

17. června Ukrajina – Severní Makedonie (Bukurešť)

21. června Severní Makedonie- Nizozemsko (Amsterdam)

21. června Ukrajina – Rakousko (Bukurešť)

SKUPINA D

13. června Anglie – Chorvatsko (Londýn)

14. června Skotsko – Česko (Glasgow)

18. června Chorvatsko – Česko (Glasgow)

18. června Anglie – Skotsko (Londýn)

22. června Chorvatsko – Skotsko (Glasgow)

22. června Česko – Anglie (Londýn)

SKUPINA E

14. června Španělsko – Švédsko (Bilbao)

14. června Polsko – Slovensko (Dublin)

18. června Švédsko – Slovensko (Dublin)

19. června Španělsko – Polsko (Bilbao)

23. června Slovensko – Španělsko (Bilbao)

23. června Švédsko – Polsko (Dublin)

SKUPINA F

15. června Maďarsko – Portugalsko (Budapešť)

15. června Francie – Německo (Mnichov)

19. června Maďarsko – Francie (Budapešť)

19. června Portugalsko – Německo (Mnichov)

23. června Portugalsko – Francie (Budapešť)

23. června Německo – Maďarsko (Mnichov)

OSMIFINÁLE

26. června Druhý ve skupině A – Druhý ve skupině B (Amsterdam)

26. června Vítěz skupiny A – Třetí ve skupině C (Wembley)

27. června Vítěz skupiny C – Jeden z třetích ve skupinách D / E / F (Budapešť)

27. června Vítěz skupiny B – Jeden z třetích ve skupinách A / D / E / F (Bilbao)

28. června Druhý ve skupině D – Druhý ve skupině E (Kodaň)

28. června Vítěz skupiny F – Jeden z třetích ve skupinách A / B / C (Bukurešť)

29. června Vítěz skupiny D – Druhý ve skupině F (Dublin)

29. června Vítěz skupiny E – Jeden z třetích ve skupinách A / B / C / D (Glasgow)

ČTVRTFINÁLE

2. července (Petrohrad)

2. července (Mnichov)

3. července (Baku)

3. července (Řím)

SEMIFINÁLE

6. července (Londýn)

7. července (Londýn)

FINÁLE

11. července (Londýn)