Vladimír Šmicer vstupuje jako investor do esportového týmu Entropiq

S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, zahrál si nejvyšší soutěž v Anglii i Francii a branky střílel i v dresu české reprezentace. Nyní se Vladimír Šmicer pouští do zcela jiného sportu. Jako investor vstoupil do českého esportového týmu Entropiq.

„Mám k videohrám blízko a hraju je vlastně od té doby, co existují. Nastupující generace včetně mého syna esportem žije a počet hráčů a fanoušků raketově narůstá. Popularita gamingu stoupá a jsem přesvědčený, že esport v sobě má ohromný potenciál. Proto očekávám, že esportové týmy jsou budoucností a láká mě být toho součástí,“ vysvětlil bývalý hráč Lens či Slavie Praha.

Zdroj: Entropiq

Za organizací Entropiq stojí známý pokerový milionář a byznysem v oblasti datové analýzy Martin Kabrhel.„Věřím, že se díky spolupráci s Vladimírem dostaneme zase o kousek víc do povědomí mainstreamu,“ vzkázal Kabrhel.

Vladimír Šmicer by měl mimo jiné jezdit na některé turnaje. Vzhledem k jeho kariéře ho bude zajímat především fotbal. „Můj pohled z trošku jiné perspektivy v oblasti taktiky a analyzování pro ně může být přínosem. Stejně tak mentální podpora, protože i ten virtuální fotbal je hodně o hlavě,“ uvedl Šmicer.

Zdroj: Entropiq

Právě s hrou FIFA tak bude bývalý reprezentant spojen nejvíce. „Odmala jsem veliký slávista a Šmicerovi jsem před lety chodil fandit na stadion. Jsem nadšený. Když jsem se to dozvěděl, nemohl jsem tomu uvěřit. Šmíca je známý tím, že kam přišel, tam vyhrával.  Bylo by skvělé, když by tím dokázal „nakazit“ i nás. Hlava je klíčová i při hraní,“ zhodnotil příchod fotbalové legendy RIIJK, který reprezentuje barvy Entropiq a je mistrem Česka ve FIFA z roku 2018.

K týmu Entropiq se navíc přidal Jiří Šmicer, syn bývalého reprezentanta. Stane se součástí FIFA akademie. Oba společně hrají sportovní hry i střílečky.„Řekl bych, že minimálně hodinku denně si dám, dokonce si s sebou beru Playstation na dovolené. Raději si zahraji, než abych koukal na televizi,“ přidal Šmicer.

Zdroj: Entropiq

Před českou legendou tak nyní stojí nová výzva. Entropiq věří, že se díky němu podaří esport v Česku zpopularizovat. „Zájem o esport roste neuvěřitelnou rychlostí. Na těch největších turnajích se rozdělují desítky miliony dolarů. Máme radost, že taková významná osobnost, jakou Vladimír Šmicer je, se jako jedna z prvních sportovních celebrit u nás rozhodla spojit právě s námi,“ dodal Ondřej Drebota, výkonný ředitel týmu Entropiq.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *