Polská mise Jana Nezmara

Dlouho visel otazník nad tím, kam povedou kroky bývalého sportovního ředitele Slavie Jana Nezmara. Ten se nakonec vydal do Polska, kde podepsal půlroční smlouvu s klubem Podbeskidzie Bielsko-Biala.

Tým je v současné době poslední v nejvyšší tamní soutěži. Jan Nezmar tam bude působit jako poradce představenstva pro sportovní záležitosti.

„Zatím jsme domluvili na v uvozovkách dočasné spolupráci na následující půlrok, na bázi konzultační. Chovám velký respekt k novému, polskému prostředí. Byl bych rád, aby případná spolupráce, která by následovala po tomto půlroce, dávala smysl. Proti chci nejdříve to prostředí, nejen klub, ale celou polskou ligu, opravdu důkladně poznat,“ citoval jeho reakci z tiskové konference server iDnes.cz.

Jan Nezmar byl v minulosti funkcionářem v Liberci, za který před lety i hrál. Poté zamířil do Slavie, kde působil jako sportovní ředitel a poté i viceprezident klubu pro sport. S ním přišel do Edenu i Jindřich Trpišovský a společně získali dva tituly v české nejvyšší soutěži.

Teď čeká Nezmara nová výzva. „Potkal jsem tu zajímavé lidi, kteří mají zajímavou vizi, jak se dá fotbal dělat. Je tu zajímavé prostředí, krásný stadion. Důležité pro mě je i to, že lidi přemýšlí o tom, jak by klub měl vypadat, nejen v momentálním čase, ale i do budoucna,“ oznámil na tiskové konferenci Nezmar.

Klub sídlící ve městě Bílsko-Bělá se nachází zhruba 70 kilometrů od Ostravy. Svou historii píše od roku 1997.

Zdroj fotografie: przegladsportowy.pl


Zaujal vás tento článek? Sledujte náš Instagram, Facebook nebo Twitter a nic nového vám neuteče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *