V Bosně psali, že mají nového Džeka, směje se Alijagić

V 17 letech hraje za výběr pražské Slavie do 19 let, kde s 11 brankami vede tabulku střelců. „Trochu mě mrzí, že jsme z toho teď vypadli, ale snažím se trénovat dál,“ popisuje útočník Denis Alijagić. Ten si v letošní sezoně připsal i dva starty ve třetí nejvyšší české soutěži.

To se povedlo na výbornou, 11 minut na hřišti a hned gól. Jaké to bylo?

Původně jsem ten víkend měl hrát za U19, ale nějak se nám to odložilo, a tak mě povolali na trénink s béčkem. Nakonec jsem šel do zápasu s Benešovem v 79. minutě. Při první šanci jsem trefil tyčku a za další tři minuty jsem měl další, kterou jsem vyřešil hezky a byl z toho gól. Bylo to příjemné. Cítil jsem, že se o té brance mluvilo.

Bude příležitostí v B-týmu Slavie letos víc?

Když byla reprezentační pauza, hrál jsem tam přátelský zápas proti béčku Dukly. Povedlo se mi to, dal jsem jeden gól a na dva nahrál. Proto se pak řešilo, jestli tam nezůstanu natrvalo, ale nakonec se rozhodlo, že ještě budu v U19, abych se vyhrál. Uvidíme, co se stane. Možná bych se tam mohl podívat, kdyby se Abdallah Sima posunul do A-týmu. Všechno je možné, hlavně je potřeba tvrdě pracovat.

V posledních letech reprezentuješ Bosnu. Bude to tak i nadále?

Původně jsme hrál v U15 ještě za Česko. Pak jsem na srazy nejezdil, a zároveň přišla nabídka z Bosny, kterou jsem využil. Zapadl jsem do kolektivu, trenéři si mě oblíbili, a tak jsem se rozhodl, že tam budu. V kvalifikaci na mistrovství Evropy za U17 se mi dařilo, byl jsem třetí nejlepší střelec. V kategorii U18 jsme toho moc neměli, protože se vše odkládá, ale vypadá to, že budu hrát za Bosnu dál. Mám tam příležitost hrát a nejspíš i ve starších kategoriích. Není to tak, že bych nad pozvánkou do české reprezentace nepřemýšlel, ale v Bosně mám lepší jméno a víc prostoru.

Zaznamenal jsi, že se o tobě v Bosně v poslední době mluví víc?

Už zhruba před rokem, kdy jsem tam byl, se mi podařili nějaké přátelské zápasy. V hlavních novinách tam tehdy psali něco o tom, že mají nového Džeka. To je samozřejmě moc příjemné. Ve Slavii se se mnou o něm bavil bývalý šéf akademie Jiří Plíšek, který právě s Džekem pracoval. Bylo by super, kdyby se mi povedla podobná kariéra.

Máš nějaký fotbalový vzor?

Od malička jsem měl rád Cristiana Ronalda a Zlatana Ibrahimoviće. Hodně se mi líbí i hra Edina Džeka a z těch nových hráčů mě baví Erling Haaland. Líbí se mi, že hraje hodně rychlostně a snaží se střílet ze všech pozic.

Pokud se bude tvoje kariéra vyvíjet úspěšně, máš nějaký vysněnou ligu, kterou by sis chtěl zahrát?

Nejlepší liga na světě je určitě anglická Premier League. Myslím si ale, že nejsem tak soubojový typ. Proto by to mohla být třeba německá Bundesliga nebo italská Serie A.

Jak hodnotíš svou dosavadní sezonu?

Jsem hodně spokojený, je to jedna z mých nejpovedenějších. V sedmi zápasech jsem dal 11 gólů a vedu tabulku střelců. Povedla se mi i příprava, kdy jsem dal asi 16 gólů asi v osmi zápasech. Jsem rád, že se mi to povedlo přenést i do soutěžních utkání. Trochu mě mrzí, že jsme z toho teď vypadli, ale snažím se trénovat dál.

Co v těchto dnech obnáší tvoje příprava?

Nikam teď moc nemůžu chodit kvůli opatřením. Když to ale jde, tak se snažím běhat a pracovat s míčem na hřišti. Snažím se dělat to, co děláme při trénincích. Doma mám takovou menší posilovnu, kde taky trávím čas. Denně se snažím udělat jeden až dva tréninky.

Jak trávíš volný čas, když zrovna netrénuješ?

Moc se toho teď dělat nedá. Jsem s rodinou, občas si zahraji FIFU, když mám volno, ale moc to nepřeháním. Občas je z toho člověk unavený, když hraje příliš.

Kdo tě vlastně k fotbalu přivedl?

Bylo mi asi 5 let, když jsem s fotbalem začínal na Spartě. Přivedl mě tam táta. Měli tam tehdy nábor, tak jsme to zkusili a vzali mě hned po prvním tréninku. Byl jsem tam asi do 12 let. Pak jsem se přesunul do Slavie. Těch důvodů bylo více, mimo jiné jsem nebyl ve velké formě, protože jsem měl za sebou boreliózu a mononukleózu. Tehdy byl ve Slavii Karol Kisel, můj současný agent.

Asi je příjemné mít vedle sebe někoho, kdo má tolik zkušeností.

Určitě, spolupracují s Martinem Latkou. Je super, že za sebou mají velké kariéry. Radí mi v mnoha ohledech, což je příjemné.

Kdo tě nejvíc podporuje?

Určitě nejbližší rodina, rodiče a sestry. Táta se hodně stará o to, abych měl čistou hlavu a mohl se soustředit hlavně na fotbal. Pak mám kamarády, kteří mi přejí jen to nejlepší. To je skvělé, navíc když není lehké najít tu správnou přítelkyni, která by mě v mém snu podporovala.

A co bude dál? Čeho bys rád dosáhl?

Za rok bych chtěl být členem A-týmu Slavie. Nejbližší cíl je ale vyhrát ligu se Slavií U19 nebo v B-týmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *