Héctor Bellerín – Fotbalista, módní ikona i ekolog

Obránce Arsenalu Héctor Bellerín se vymyká tomu, co běžně chápeme pod pojmem „fotbalista“. Jeho hlavní náplní sice zůstávají tréninky a špičkové zápasy. Díky svému vytříbenému módnímu vkusu se však prošel i po mole na prestižní módní přehlídce. Nově se stal kreativním ředitelem pro režim VOLTA ve FIFA 21. Vydělané peníze navíc investuje do ochrany přírody. 25letý Španěl je zkrátka více než jen fotbalový hráč. „Chci podpořit všechny, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, jak jen budu moci,“ vzkazuje.

Když Héctor Bellerín před lety přicházel jako mladíček do mládeže z Barcelony do Arsenalu, jevil se pro londýnský klub jako budoucí hvězda. Již řadu let je jednou z hlavních postav Gunners a jedním z nejdéle sloužících hráčů v klubu. Pamatuje ještě hvězdy, které zářily pod Arsénem Wengerem.

S odstupem času můžeme říci, že svého potenciálu zatím zcela nedosáhl. I kvůli zraněním, která doprovázejí jeho kariérou, se mezi ty nejlepší pravé obránce světa nezařadil. Přesto si nadále drží svou pozici v Arsenalu, kde je stále pravým obráncem číslo jedna.

Embed from Getty Images

Mnohem výrazněji nad své fotbalové kolegy vyčnívá v osobním životě. Vymyká se svým vzhledem i aktivitami. Díky tomu ho často můžete vidět na sociálních sítích v oblečení, které byste nejspíše nalezli v sezónním magazínu o luxusní módě. Samozřejmě, že výstřednost a drahé outfity jsou vlastní většině fotbalových hvězd. Při pohledu na Bellerína však máte pocit, jakoby se ve skutečnosti živil skutečně jako model, nikoli sportovec. Jeho styl a vkus je vážně něco extra, proto je často označován jako módní ikona mezi fotbalisty.

Při výběru oblečení je velmi kreativní. A nezůstalo to bez odezvy. Jeho schopností v módní branži nově využívá společnost EA SPORTS, tedy vydavatel slavné série fotbalové hry FIFA. Mladého fotbalistu obsadila do pozice kreativního ředitele pro režim VOLTA pro ročník FIFA 21. Znamená to, že se významně podílí na tvorbě oblečení pro postavy ve hře.

Embed from Getty Images

Héctor se objevil i na významném fashion eventu. Loni, zatímco doléčoval dlouhodobé zranění, si odskočil do Paříže na tamní Paris Fashion Week. Po mole se prošel jako model v extravagantním kusu oblečení od věhlasné a luxusní značky Louis Vuitton. Za kolekcí stál Virgil Abloh, jeden z nejvýznamnějších designérů současnosti.

Kromě módy vynakládá obránce čas a peníze i na ekologické aktivity. Byl to právě on, kdo letos vyhlásil kampaň o vysazování stromů v Amazonském deštném pralese. Slíbil, že za každou výhru Arsenalu v červnu a červenci zainvestuje do výsadby 3000 stromů. Arsenal vyhrál v tomto období sedm utkání a dalšími financemi přispěli fanoušci, zapojily se i jiné týmy v Premier League. Celkem se tak podařilo zasadit téměř 60 tisíc malých stromků. Toto číslo uvádí web forbes.com s tím, že první kusy budou přesazeny přímo do pralesa letos v listopadu.

Aby toho nebylo málo, hráč na začátku letošního září vstoupil do vlastnictví anglického klubu Forrest Green Rovers, který působí v League Two, tedy čtvrté nejvyšší anglické soutěže. Tým je známý svými ekologickými postoji. Bellerín se stal jeho druhým největším akcionářem. Chce klub v aktivitách podporovat a tím propagovat ochranu přírody ve fotbalovém prostředí.

Embed from Getty Images

„Hodně lidí má pocit, že neznáme řešení světových problémů. Ale Forest Green toho již teď dělá spoustu a ukazuje cestu dalším klubům. Chci podpořit všechny, kteří chtějí změnit svět k lepšímu, jak jen budu moci,“ vyjádřil se před nedávnem Španěl.

Další zajímavostí je, že před několika týdny založil svůj vlastní podcast s názvem More Than – With Héctor Bellerín. Snaží se v něm své fotbalové hosty představovat nikoli jako slavné sportovce, ale lidi, kteří mají běžné starosti a povinnosti jako všichni ostatní.

Embed from Getty Images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *