Deset největších evropských fotbalových stadionů

Víte, kde jsou největší fotbalové stadiony Evropy? V následujícím seznamu jsou seřazeny ty klubové i mezinárodní podle celkové kapacity platné k prosinci 2020.

Seznam největších fotbalových stadionů v Evropě

10. Allianz Arena

Allianz Arena je fotbalový stadion v Mnichově. Své domácí zápasy zde hraje Bayern Mnichov a často německá fotbalová reprezentace. Kapacita stadionu je 70 000 míst pro mezinárodní zápasy a 75 000 pro domácí zápasy. Stadion je odborníky oceňován díky exteriéru nafouknutých plastových panelů ETFE.

9. Olympijský stadion (Atény)

Olympijský stadion v Aténách „Spyros Louis“ je sportovní stadion v řeckých Aténách. Stadion hostí dva z největších sportovních klubů v Řecku, Panathinaikos a AEK Atény. Stadion sloužil jako hlavní stadion během Letních olympijských her 2004. Na stadion se vejde 75 000 diváků.

8. Atatürkův olympijský stadion

Atatürk Olympic Stadium je stadion v tureckém Istanbulu. Pojmenovaný je po prvním prezidentovi turecké republiky. Jeho stavba začala v roce 1999 a dokončena byla v roce 2002. Kapacita stadionu je 75 145 míst.

7. San Siro

San Siro, oficiálně známý jako Stadio Giuseppe Meazza, je fotbalový stadion v Miláně. San Siro je domov dvou hlavních milánských klubů – AC a Interu. S kapacitou 75 923 jde o největší stadion v Itálii. V budoucnu je plánována demolice slavného stadionu a postavení nového.

6. Stade de France

Stade de France je národní fotbalový stadion ve Francii. Nachází se severně od Paříže v obci Saint-Denis. Ke svým zápasům ho využívá francouzská fotbalová reprezentace. Kapacita sedadel je 80 698.

Stadion byl postaven pro Mistrovství světa ve fotbale 1998, na němž se stali Francouzi mistři světa.

5. Lužniki

Stadion Lužniki je národní stadion Ruska v hlavním městě Moskvě. Slavnostně otevřený byl 31. července 1956, kapacita stadionu je 81 000 míst.

V roce 2018 se zde konalo finále Mistrovství světa 2018 mezi Francií a Chorvatskem.

4. Estadio Santiago Bernabéu

Estadio Santiago Bernabéu je fotbalový stadion v Madridu ve Španělsku. Stadion je domovem pro klub Real Madrid a příležitostně zde hraje zápasy i španělská reprezentace. Kapacita diváků je 81 044 diváků.

3. Signal Iduna Park

Singla Iduna Park, nebo také Westfalenstadion, je fotbalový stadion v Německu a domovem bundesligového klubu Borussie Dortmund.

Stadion má kapacitu 81 356 diváků, z toho 65 829 k sezení.

2. Wembley

Stadion Wembley je fotbalový stadion ve čtvrti Wembley v Londýně. Otevřel se v roce 2007 na místě původního stadionu ve Wembley, který byl zbourán v letech 2002 až 2003.

Stadion hostí finále FA Cupu a domácí zápasy anglické reprezentace. S kapacitou 90 000 míst k sezení jde o největší stadion ve Velké Británii a druhý největší stadion v Evropě.

1. Camp Nou

Camp Nou je fotbalový stadion v Barceloně ve Španělsku. Slavnostně otevřen byl 24. září 1957 jako nový stadion klubu FC Barcelona.

S kapacitou 99 354 míst jde o největší stadion v Evropě a čtvrtý největší fotbalový stadion na světě.


Zdroj: wikipedia.org, zdroj fotografie: fcbarcelona.com

Zaujal vás tento článek? Sledujte náš Instagram, Facebook nebo Twitter a nic nového vám neuteče.


Přečtete si pětidílný seriál TOP derby evropského fotbalu.

Už jste četli naše rozhovory s talenty českého fotbalu?

Seznam fotbalových klubů z TOP 5 evropských lig


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *