FIFA 21 – Velký přehled

Ať už je každoroční vydání FIFA zásadním datem ve vašem kalendáři, nebo jste pouze zvědaví, s čím EA Sports přišel v nové verzi fotbalového simulátoru, jste na správném místě. V následujícím článku jsme sepsali všechny informace, které jsou o hře známé.

Společnost Electronic Arts potvrdila, že FIFA 21 vyjde 9. října letošního roku na konzolích současné generace. Hra bude vydána na PS4, Xbox One, Nintendo Switch a počítače. Později v tomto roce má FIFA vyjít na nové konzole PS5 a Xbox Series X. EA potvrdila, že těm, kteří si zakoupili FIFA 21 pro konzoly současné generace, poskytne zdarma upgrade hry na nové konzole.

Předobjednáním verze Champion nebo Ultimate Edition získali zákazníci hru již 6. října. 

Kylian Mbappé jako hlavní tvář hry

Kylian Mbappé byl představen jako hlavní tvář FIFA 21. Mbappé podepsal svou první profesionální smlouvu v roce 2016 a za poslední čtyři roky udělal velký dojem po celém světě, s Francií vyhrál Mistrovství světa a v PSG hraje klíčovou roli. Podle serveru Transfermarkt je Mbappé s cenovkou 180 milionů euro nejcennějším hráčem na světě. Mladý francouzský hráč okomentoval svojí tvář na obálce FIFA 21 jako „splněný sen“ a „další velký milník“ a dodal, že je mu ctí reprezentovat celou novou generaci fotbalistů.

FIFA 2021 trailery

V srpnu vyšlo několik trailerů na hru. Mezi nimi byli oficiální upoutávky na Ultimate Team a Career Mode, stejně jako velmi potřebný gameplay s novými funkcemi, které budou hráči používat. Níže můžete trailery sledovat.

Ratingy hráčů ve FIFA 21

EA odhalila 100 nejlepších hráčů ve FIFA 21. Klasická nejvyšší trojce, která dominovala hře několik let, se pozměnila – tradičně měli nejvyšší hodnocení Messi, Ronaldo a Neymar. Právě Neymara ale v letošním ročníku vystřídal Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov. Brazilec následuje na čtvrtém místě a nejlepší pětku uzavírá Kevin De Bruyne z Manchesteru City.

Nové herní funkce

Společnost EA představila některé z nových herních funkcí, které mohou hráči očekávat ve hře FIFA 21. EA označuje hru jako „dosud nejinteligentnějším vydáním“ a hráči by měli mít více prostoru k větší kreativitě a kontrole na hřišti.

Mezi nové funkce patří Agile Dribbling, který nabízí nový způsob, jak udržet těsnou kontrolu nad míčem pomocí rychlé práce nohou a bude nejužitečnější v situaci 1 na 1 s vytrvalým obráncem. 

Positioning Personality je další nová funkce, která slibuje „hlubší osobnost AI hráčů v hledání pozice“ pro útok a obranu. V zásadě půjde o to mít své hráče tam, kde chcete a potřebujete.

Creative Runs dají hráčům větší kontrolu nad svými AI útočníky pomocí řízených běhů a řízených přihrávek, aby určili, kam se vaši hráči pohybují s míčem a bez něj.

FIFA 21 také nově představila kolizní systém s cílem vytvořit „plynulejší interakce hráčů po celém hřišti“. To znamená, že by hráči měli vypadat přirozeněji a ve hře bude méně chaotických kolizí. 

Nakonec a možná nejdůležitější je několik aktualizací Fundamentals of Football. To znamená, že základní systémy, jako je přihrávka a blokování, byly vylepšeny a hráči by měli být citlivější. Vylepšeny měly být i hlavičky.

Bude ve hře Volta?

Volta pokračuje a objeví se ve FIFA 21. EA se podle jejího prohlášení chce tentokrát více soustředit na „rychlou a zábavnou hru“ a možnost hraní online s přáteli a cizími lidmi prostřednictvím Volta Squads. Prostřednictvím tohoto režimu budou hráči moci hrát online se skupinou až 3 dalších přátel nebo členů komunity VOLTA nebo hrát sólo. 

Pro ty, kteří dávají přednost singleplayeru, přibudou nové zážitky.

Kariéra – co bude nového?

EA nastínila některé důležité změny a doplňky, které plánuje ve FIFA 21 vylepšit. 

EA má pro Career Mode podrobně popsáno osm věcí, z nichž největší je Interactive Match Sim. Zaměřuje se na manažerskou stránku hraní, umožňuje hráčům hrát zápasy a zároveň možnost vystoupit a podívat se na data zápasu tak, aby mohli dělat taktická rozhodnutí. 

EA také zmiňuje vylepšený systém růstu, který umožní mít větší kontrolu nad vývojem svých hráčů, umožní jim trénovat na nové pozice, aby vyplnili mezery v týmu a sledovali jejich vývojový pokrok. 

Match Sharpness je nový atribut pro hráče, který poskytne pohled na to, jak pravděpodobné je, že si hráči v zápase povedou dobře. S tím souvisí nový aktivní tréninkový systém, který umožňuje hráčům být dobře připravený na zápas.  

K dispozici je nový systém Activity Management, který umožňuje hráčům mít větší taktickou kontrolu a zvolit si, kdy hráči trénují a kdy odpočívají, a vyvážit tak morálku, bystrost a kondici. 

Budou existovat nové způsoby, jak podepsat hráče, včetně hostování s opcí. Ve hře by se měli i více objevovat nabídky na výměnu hráčů od AI manažerů.

FUT

EA se snaží udělat z Ultimate Team více sociálnější zážitek a díky nové kooperativní hře. Díky FIFA Ultimate Team Co-Op budou moci hráči hrát online s přáteli v Squad Battles, Division Rivals, a FUT Friendlies. To umožní hráčům společně pracovat na cílech, k získání týdenních pokroků a rozšíření svého FUT klub. Nové cíle spolupráce budou mít svůj vlastní soubor odměn.

Článek vznikl volným překladem z TechRadar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *