Úspěšné evropské akademie – Benfica #1

V jakých klubech vyrostly opory nejlepších evropských týmů? 90ka připravila seriál, ve kterém představuje úspěšné fotbalové akademie napříč Evropou. Jednou ze zemí, kde nejlepší kluby světa získávají budoucí opory, je již dlouho Portugalsko. Tam rostou talentovaní fotbalisté hned v několika klubech a jedním z nich je Benfica Lisabon.

Embed from Getty Images

Mezi hráče, kteří prošli tamní akademií, patří například opora Manchesteru City Bernardo Silva. 25letý Portugalec působil v juniorských kategoriích a postupně se propracoval až do áčka. Odtud zamířil na ostrovy přes Monako. Dnes má na svém kontě kromě titulu z portugalské ligy také dvě výhry v Premier League či vítězství v FA Cupu. Jeho hodnota je podle serveru transfermarkt.com 80 milionů euro.

Embed from Getty Images

V Manchesteru City hraje také brankář brazilské reprezentace Ederson. Pro něj bylo Portugalsko první evropskou destinací po přesunu z Brazílie. Postupně hrál za výběry do 17 a 19 let a nakonec i A tým. V roce 2017 odešel dnes 26letý fotbalista do Anglie, kde se stal oporou City a vyhrál dva ligové tituly či jeden FA Cup. Jeho hodnotu dnes transfermarkt.com odhaduje na 56 milionů euro.

Embed from Getty Images

Některými juniorskými kategoriemi Benficy prošel také Joao Felix, který se do Lisabonu přesunul z Porta. Dnes hraje za Atlético Madrid a ve svých 20 letech je jeho hodnota více než 80 milionů euro. Své první fotbalové kroky k profesionálnímu udělali v Benfice také Renato Sanches (Lille), Gonçalo Guedes (Valencia) či Joao Cancello (Manchester City). Znáte ještě nějaké další slavné odchovance?

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *