Česká liga se vrací! Hrát se bude od 23. května

Česká fotbalová liga se vrací. Zatím bez diváků. Ligové grémium LFA dnes odsouhlasilo dokončení první a druhé české ligy po 30. červnu. Prvním zápasem FORTUNA:LIGY po více než dvouměsíční pauze vynucené pandemií koronaviru bude dohrávka 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, utkání proběhne 23. května. Obě nejvyšší soutěže poběží závratným tempem, hrát se bude dvakrát týdně. Konec sezony má být 18. července s možností prodloužení do 2. srpna.

Embed from Getty Images

Delegáti obou nejvyšších soutěží hlasovali na dnešním zasedání Ligového grémia zvlášť. Ze šestnácti zástupců nejvyšší soutěže hlasovalo pro dokončení sezony třináct klubů, zástupci tří klubů (Zlín, Karviná a Opava) se zdrželi. Proti nebyl žádný z týmů. V první lize zbývá odehrát šest kol základní části, pět kol nadstavby a baráž o záchranu. Čtyři kluby čeká semifinále a dva z nich finále poháru.

Hlasování delegátů z druhé nejvyšší soutěže bylo jednoznačné, pro pokračování se vyslovilo patnáct klubů, jediný proti byl Baník Sokolov. Národní ligu čeká ještě třináct ligových kol, druhého a třetího v pořadí pak čeká baráž o postup s týmy na čtrnáctém a patnáctém místě první ligy.

Přesné termíny všech utkání obou nejvyšších soutěží do konce základní části včetně informací o rozložení televizních přenosů zveřejní Ligová fotbalová asociace v následujících dnech.

Kompletní rozpis FORTUNA:LIGA sledujte na Livesportu

Kompletní rozpis FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA sledujte na Livesportu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *