Tottenham versus Anglie. Nastoupí Harry Kane proti Dánsku?

José Mourinho je proti plánu Garetha Southgate nasadit ve středu večer Harryho Kanea do základní sestavy Anglie v zápase Ligy národů proti Dánsku. Svojí stížnost sdělil FA (The Football Association), nejvyššímu fotbalovému orgánu v Anglii.

Trenér Tottenhamu veřejně vyzval Southgatea, aby během mezinárodních utkání zacházel s Kaneem opatrně. Zdůvodnil to vysokou zátěží v sezoně a situace se stala choulostivější, když měl útočník minulý týden problémy se stehnem.

Southgate prohlásil, že Kane není zraněn, ale začal minulý týden trpět „svalovou únavou“ , když začal trénovat s Anglií. Následně dostal dva dny volno. FA (Anglická fotbalová asociace) poslala Kanea na rentgen. Mezi ošetřujícími lékaři nemocnice a týmových lékařů Spurs mělo dojít kvůli rozdílným názorům na výsledky k velkému dialogu.

Anglický kapitán nebyl minulý čtvrtek v nominaci proti Walesu, který Anglie vyhrála 3: 0. Protože příliš netrénoval, v dalším zápasem proti Belgii v Lize národů nastoupil jako náhradník v 66. minutě. Anglie zápas zvládla a vyhrála 2:1.

Nyní ale mají Spurs a Anglická fotbalová reprezentace kvůli Kaneovi rozepři. Southgate chce nasadit Kanea do základní sestavy proti Dánsku. Tottenham tvrdí, že skutečnost, že byl Kane poslán Anglickou fotbalovou asociací na rentgen, svědčí o jejích pochybách. Klub zároveň obviňuje FA z přílišného počtu zápasů, které Kane musel v poslední době odehrát. Před zápasem s Belgií nastoupil útočník do 10 zápasů během 29 dní.

„Proběhly lékařské rozhovory se Spurs“, řekl Southate. „Kane začal trénovat ve středu, ale necítil se dobře a začal věc řešit s naším lékařským týmem. Na rentgen byl poslán pro jistotu, ale jde spíše o svalovou únavu než o zranění. Doufáme, že ve středu nastoupí“, dodal hlavní trenér anglické fotbalové reprezentace.

Článek vznikl volným překladem z The Guardian.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *