Nevyšlo Česko, Anglie ani Belgie. Kde skončil van Kessel?

Nizozemský snajpr, výrazná posila či velký talent. Tak se v roce 2016 mluvilo o nové posile Slavie, kterou se tehdy stal Gino van Kessel. Jenže hráč, který měl přijít za více než 30 milionů korun a byl tehdy nejdražší posilou pražského celku, zklamal. Slibnou kariéru zkoušel několikrát nastartovat a fotbalový osud ho nakonec zavedl na Kypr.

„Chceme se vrátit na vrchol, bojovat o titul mistra ligy a uspět v pohárech. Věřím, že nám k tomu Gino van Kessel, který v kádru slovenského mistra potvrzoval dlouhodobě svou velkou kvalitu, reálně pomůže. Přejeme mu v našem klubu minimálně tolik gólů jako na Slovensku a také hodně štěstí a mnoho úspěchů,“ řekl po dotažení přestupu pro klubový web předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Slavia se na vrchol dostala, ale Gino van Kessel u toho nebyl. Do Česka sice přišel z Trenčína jako nejlepší střelec tamní ligy, ale kvalitu v tuzemské soutěži nepotvrdil. Jeho celková bilance za Slavii zahrnuje 14 utkání, čtyři branky a stejný počet asistencí. Nejvýraznějším momentem byl gól a přihrávka v předkole Evropské ligy proti estonské Levadii.

Víc ale Gino van Kessel nepředvedl, a tak v roce 2017 zamířil na hostování do polského klubu Lechia Gdansk. Ten mohl využít opce na přestup, ale reprezentant Curacaa nepřesvědčil ani tam. Ještě tentýž rok tak hostoval v anglickém Oxfordu, ale ani jedno angažmá mu nevyšlo. Ve Slavii se neprosadil, takže neúspěšné působení v Česku skončilo stěhováním do Belgie, kde hrál za KSV Roeselare.

Jenže van Kessel příliš nezaujal ani tam. Proto se pokusil nastartovat kariéru v zemi, kde se předvedl nejvíce – na Slovensku. Šanci dostal v Trenčíně a Trnavě a za povedené období může označit sezonu 2019/2020, kdy si v základní části slovenské ligy připsal 19 startů, čtyři branky a 10 asistencí právě v barvách Trenčína.

Smlouvu ale s klubem neprodloužil a letos v létě zamířil na Kypr, kde nosí dres Olympiakosu Nicosie. Doposud 27letý křídelník v nejvyšší tamní soutěži odehrál 11 utkání, ve kterých nastřílel tři branky a na jednu přihrál.

Zdroj fotografie: slavia.cz

Zaujal vás tento článek? Sledujte náš Instagram, Facebook nebo Twitter a nic nového vám neuteče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *