Kde jsou Stramaccioniho hráči?

Andrea Stramaccioni působil ve Spartě Praha v sezoně 17/18. Za sebou nechal hlavně neúspěchy, ale zároveň na Letnou přivedl řadu zahraničních hráčů. Víte, kdo z nich dnes hraje Ligu mistrů nebo jaký hráč skončil ve třetí španělské soutěži?

Semih Kaya byl jedním z nejlépe placených hráčů. To je ale asi to hlavní, proč si ho fanoušci pamatují. V Česku strávil turecký stoper tři roky, během kterých za Spartu odehrál celkem 33 soutěžních utkání. Nyní působí v tureckém Malatyasportu s Benjaminem Tettehem.

O poznání lepší kariéru udělal Eldar Civic. Bosenský obránce odešel v roce 2019 do maďarského Ferencvárose. Tam se prosadil do základní sestavy a letos se svými spoluhráči vybojoval účast v Lize mistrů. Díky tomu si v říjnu zahrál na Nou Campu proti Barceloně.

Kamerunec Georges Mandjeck přišel z Francie v roce 2017. Během působení ve Spartě stihl odehrát 31 utkání a hostovat v Izraeli, aby letos odešel do nejvyšší belgické ligy. Hraje za Waasland-Beveren.

Nejvyšší soutěž ve Francii hraje Mihailo Ristic. Srbský záložník si po hostování v Praze našel místo v základní sestavě v Montpellier, kam odešel z Krasnodaru. V Ligue 1 doposud posbíral 34 startů.

Pouhých 24 startů posbíral během tří let Izraelec Tal Ben Haim, který byl jedním z nejhorších příchodů na Letnou. Dnes sbírá minuty v Maccabi Tel Aviv.

Velkým jménem byl Francouz Jonathan Biabiany. Bývalý hráč Interu ale na Letné nezanechal velkou stopu. Po hostování v Česku a působení v Parmě zakotvil ve třetí nejvyšší španělské lize, kde hraje za San Fernando CD.

Rakouský útočník Marc Janko už kariéru ukončil. Ze Sparty odešel do švýcarského Lugana a loni kopačky pověsil na hřebík.

Skvělou kariéru udělal slovenský brankář Martin Dúbravka. Ten z Prahy odešel do Newcastlu, kde si ho fanoušci zamilovali. Nyní mu ale úspěšnou formou překazilo zranění.

Příběh gabonského záložníka Guélora Kangy fanoušci dobře znají. Patřil mezi nejlepší hráče ligy, ale po dlouhém vyjednávání s klubem se nakonec rozhodl pro návrat do Srbska. Tam hraje za Crvenou zvezdu Bělehrad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *