Premier League: Jak bude vypadat nová sezóna 2020/21?

Nová sezóna Premier League začíná tento víkend, závěrečné 38. kolo je naplánované na 23. května 2021. Celý svět včetně veškerého fotbalu byl v březnu pozastaven z důvodu globální pandemie koronaviru, kvůli čemuž se Premier League dohrávala v červnu za zavřenými dveřmi a skončila až na konci července. Kluby tak měly před novým ročníkem letní přestávku pouhých sedm týdnů. S novou sezonou přichází přichází i spousta otázek a zde je několik z nich.

Kdy se vrátí fanoušci?

V současné situaci se nedostanou fanoušci na utkání dříve než v říjnu. Vše ale závisí na vývoji situace kolem koronaviru.

Koncem srpna bylo na stadion Premier League poprvé po téměř šesti měsících povoleno 2 500 fanoušků Brightonu pro přátelský zápas mezi Brightonem a Chelsea jako součást vládní zkušební akce.

A co permanentky?

Kluby mají různé přístupy k tomu, zda v této sezóně vůbec nabízejí permanentky. Některé nabízejí při koupi případné vrácení peněz nebo kredity k nákupu dalších permanentek.

Kde zápasy sledovat?

V České republice je Premier League dostupná pouze na placených kanálech, a to na O2TV, Telly nebo na nové Livesport TV.

Změní se VAR?

Představitelé Premier League se domnívají, že zavedení technologie VAR zaznamenalo v minulé sezóně 95% přesnost v „klíčových událostech zápasu“ ve srovnání s 82% v předchozím roce. Uznávají, že je nemožné dosáhnout 100% přesnosti. Cílem pro novou sezonu je zlepšit konzistenci rozhodování snížením šedých oblastí a omezení dopadu na hru.

Jak se bude střídat?

Premier League se vrátí zpět ke třem střídáním za tým a po restartu z minulé sezóny povolil pět.

Článek vznikl volným překladem z BBC Sport.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *