Jakub Křišťan zaznamenal svůj soutěžní debut za Slavii proti Nice

S A-týmem Slavie měl doposud zkušenosti jen z přípravy. První soutěžní debut si odbyl včera. Jakub Křišťan v 18 letech naskočil do závěru utkání Evropské ligy, a hned proti silnému Nice s hvězdami v sestavě. Své dojmy sdělil pro web 90ka.cz.

Křišťana jeho první soutěžní start těší. „Nastoupit za Slavii byl odmala můj sen, jelikož jsem tady začínal a nikde jinde nehrál. A po téměř 14 letech se mi to podařilo. To, že to bylo rovnou v Evropské lize proti jednomu z nejlepších francouzských týmů, je nádherný bonus. A samozřejmě jsem především rád, že moje premiéra byla vítězná,“ komentuje mladý středopolař pro 90ku.

Talentovaný hráč střídal v 85. minutě Davida Hovorku. Slavie porazila Nice v Edenu 3:2 a připsala si tak druhé vítězství ve skupině. „Skupina byla rozehraná vyrovnaně, díky této výhře jsme odskočili a máme lepší pozici pro zbytek zápasů. Kluci, kteří hráli, předvedli parádní výkon a zaslouženě brali tři body. Doma je důležité vyhrávat, což se dvakrát povedlo, takže určitě spokojenost,“ těší Křišťana.

Nadějný záložník si cení toho, že může být s prvním týmem v těchto důležitých chvílích. Na každém tréninku se učí od těch nejlepších. Podle svých slov se snaží sledovat, jak hráči Áčka pracují nejen v trénincích ale i mimo hřiště.

Jakub Křišťan doufá, že se mu časem podaří nasbírat další starty v prvním týmu. „Slavia je momentálně nejlepší tým v Česku, a proto na sobě budu neustále tvrdě pracovat a usilovat o další šance,“ odpovídá odhodlaně.

Mladý hráč je ve Slavii od doby, kdy jako malý kluk přišel na nábor. Loni na podzim si v jejím dresu zahrál mládežnickou Ligu mistrů. V minulé sezoně se propracoval do třetiligového B-týmu, kde se stal jedním z hlavních pilířů sestavy a nastupuje s kapitánskou páskou.

Zdroj fotografie: Slavia.cz

Jakub Křišťan na Instagramu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *