Zemřel Diego Maradona, jeden z nejlepších a nejtalentovanějších hráčů všech dob

Ve věku šedesáti let zemřel na srdeční selhání Diego Armando Maradona, mistr světa z roku 1986 a jeden z nejlepších fotbalistů všech dob. Kontroverzní sportovec začátkem listopadu podstoupil ve své rodné zemi operaci kvůli krvácení do mozku a měl být léčen pro závislost na alkoholu.

Maradona byl kapitánem týmu, když Argentina zvítězila na Mistrovství světa v roce 1986. Tehdejší finále proti Anglii rozhodl rukou, díky čemuž získal přezdívku „Boží ruka“.

Maradona během své klubové kariéry hrál za Argentinos Juniors, Boca Juniors, Sevillu, Newell’s Old Boys. Do širokého podvědomí se dostal ale hlavně díky angažmá v Barceloně a Neapoli. S italským týmem dokázal vyhrát dva tituly Serie A, italský Superpohár a Pohár UEFA.

Maradona vstřelil 34 gólů v 91 reprezentačních zápasech za Argentinu. Svou rodnou zemi reprezentoval na čtyřech světových pohárech.

Během druhé poloviny své kariéry bojoval Maradona se závislostí na kokainu. Po pozitivních testech na tuto drogu dostal v roce 1991 stopku na 15 měsíců.

Svou profesionální kariéru ukončil během svého druhého působení v Boca Juniors v roce 1997, v den svých 37. narozenin.

Maradona byl v roce 2008 jmenován hlavním trenérem národního týmu Argentiny a skončil po Mistrovství světa 2010, kde tým vypadl ve čtvrtfinále proti Německu.

Následně trénoval týmy ve Spojených arabských emirátech a v Mexiku. Jeho současným, a posledním trenérským angažmá byl argentinský tým Club de Gimnasia y Esgrima La Plata.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *